English
 
اطلاعات تماس
 
تلفن: 09398897655 (صرفاً واتساپ)
نمابر: 81032200 021 98+
آدرس دبیرخانه: تهران: کریمخان زند، نبش شهید عضدی(آبان شمالی)، پلاک 76 طبقه دوم، شماره 212 .............................................. کانال تلگرام : https://telegram.me/IISAchannel شماره تماس ضروری: 09398897655 (صرفاً واتساپ)
پست الکترونیکی: iisa.centraloffice@gmail.com
کد پستی: 1597633144
هفتمین همایش سالیانه

 

هفتمین همایش سالانه انجمن علمی ایرانی روابط بین‌الملل تحت عنوان «دیپلماسی نوین و سیاست خارجی ایران» با همکاری دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه روز گذشته در محل دفتر این مرکز برگزار شد.
در این همایش ابتدا ضیاء‌‌الدین صبوری دبیر انجمن علمی ایرانی روابط بین الملل و دبیر اجرایی همایش دیپلماسی نوین و سیاست خارجی ایران با اشاره به موفقیت ها و دستاوردهای علمی انجمن روابط بین الملل از برگزاری همایش دیپلماسی نوین و سیاست خارجی به عنوان تازه ترین دستاورد علمی انجمن یاد کرد که در راستای حمایت از رویکرد اعتدالی دولت تدبیر و امید و تقویت علمی و پشتوانه تئوریک بخش اجرا در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی برگزار شده است.
 
 
 
 
وی با اشاره به برگزاری حداقل یک همایش ملی علمی در حوزه های مورد نیاز کشور به تبیین راهبرد اصلی انجمن در بسترسازی علمی به منظور ایجاد و حاکمیت رویکرد ایرانی اسلامی در حوزه روابط بین الملل پرداخت و گفت: آموزش و پژوهش در روابط بین الملل، اخلاق و روابط بین الملل، نظام بین الملل موجود و مطلوب، نظریه پردازی در روابط بین الملل، صلح و روابط بین الملل و سیاست خارجی اعتدال گرا از جمله موضوعات مهمی است که در مرکز مطالعات و پژوهش های علمی انجمن علمی ایرانی روابط بین الملل قرار داشته است.
دبیر انجمن علمی ایرانی روابط بین الملل در بخش دیگری از سخنانش به استقلال علمی در نظر و عمل، داوطلبانه بودن، مطالبه گری ، مشارکت و تکثرگرایی به عنوان مهم ترین مولفه های کار در انجمن های علمی به عنوان نهادهای غیردولتی پرداخت و گفت: اگرچه نهادهای غیردولتی علمی از محدودیت منابع در بخش تامین هزینه ها رنج می برند اما همچنان باید استقلال علمی خود را حفظ کرده و بر مبنای مولفه های یادشده در حوزه مأموریت های خود نقش آفرینی کنند.
وی در همین زمینه از نهادهای اجرایی و عمومی کشور خواست برای برخورداری از حمایت های علمی و داشتن پشتوانه تئوریک به انجمن های علمی اعتماد کرده و از فعالیت های آنها حمایت کنند.
همچنین در ادامه محمدجواد حق‌شناس دبیر علمی همایش نیز گفت: در طول هشت سال گذشته در حوزه‌ سیاست خارجی چندان عملکرد خوبی وجود نداشت اما با آمدن دولت جدید با خروج از بحران به وجود آمده در طول هشت سال گذشته سیاست خارجی به صورت کارآمد به سمتی حرکت کرد که با محوریت قراردادن سیاست‌ خارجی این دولت توانست بسیاری از مشکلات را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حل کند.
وی تاکید کرد:‌ دیپلماسی نوین می‌تواند در خدمت سیاستمداران و مسوولان سیاست خارجی قرار گیرد.
در ادامه ارسلان قربانی، رییس انجمن ایرانی روابط بین‌الملل در خصوص فرایند انتخاب موضوع همایش و پردازش علمی به محورها و موضوعات همایش به سخنرانی پرداخت.
وی با تشریح اهداف همایش دیپلماسی نوین و سیاست خارجی به عنوان هفتمین همایش سالیانه انجمن ایراین روابط بین الملل، تأکید کرد: دیپلماسی نقشه‌ راهی در راستای منافع ملی کشور است که در دیپلماسی نوین می‌توان از ابزاری مانند فرهنگ و شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد
.