English
 
اطلاعات تماس
 
تلفن: 09398897655 (صرفاً واتساپ)
نمابر: 81032200 021 98+
آدرس دبیرخانه: تهران: کریمخان زند، نبش شهید عضدی(آبان شمالی)، پلاک 76 طبقه دوم، شماره 212 .............................................. کانال تلگرام : https://telegram.me/IISAchannel شماره تماس ضروری: 09398897655 (صرفاً واتساپ)
پست الکترونیکی: iisa.centraloffice@gmail.com
کد پستی: 1597633144
درباره ما
نیمه دوم دهه 1380 بود که شماری از استادان برجسته رشته روابط بین الملل کشور که با استادان این رشته در سطح ‏بين المللی تعامل و همکاری داشتند، به این فکر افتادند که با هم اندیشی یکدیگر اقدام به تأسیس انجمنی کنند که ‏همکاری های علمی در این رشته را در داخل کشور نهادینه کند. در اين راستا، برخی از استادان از جمله دكتر مهدي ‏ذاكريان با همفکری به این تصمیم رسيدند كه برای شکل دهی به این مهم با استادان ديگري در داخل و خارج از كشور ‏مشورت نموده و طرحي براي ارايه تهيه كنند. به همين روي، گروهي از استادان دانشگاه در كنار هم قرار گرفتند تا ‏هيات موسس شكل گيرد.
دكتر محمد جواد ظريف، دكتر داود باوند، دكتر سيد جواد امام جمعه زاده، دكتر سيد حسين ‏سيف زاده، دكتر احمد نقيب زاده و دكتر محمد رضا تخشيد از جمله اعضاي اصلي و كليدي هيأت مؤسس اين انجمن ‏بودند. این گروه از استادان این رشته به عنوان هيات موسس تقاضای خود را به وزارت علوم ارایه دادند. اين طرح و ‏اسامي شركت كنندگان بارها از سوي وزارت علوم با رايزني با نماينده هيات موسس مورد بحث و بررسي قرار گرفت که ‏سرانجام پس از طی مراحل اداری در سال 1385 به تصویب وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري رسید.‏
از جمله اهداف اولیه موسسان این انجمن می توان به تقویت ارتباطات استادان این رشته و ارتقاء موقعیت و جایگاه ‏رشته روابط بین الملل در داخل و نیز تقویت نگاه ایرانی به روابط بین الملل و تقویت همکاری های بین المللی اشاره ‏نمود.
همچنین گسترش، پيشبرد و ارتقاي علمي – كاربردي دانشگاهيان و مجريان تصميم گيرنده كشور و توسعه كيفي نيروهاي ‏متخصص و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي در زمينه هاي روابط بين الملل، علوم سياسي و مطالعات بين ‏المللي از دیگر اهداف اولیه موسسان انجمن بوده است.‏