English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 81032220 021 98+
نمابر: 81032200 021 98+
آدرس دبیرخانه: تهران: کریمخان زند، نبش شهید عضدی(آبان شمالی)، پلاک 76 طبقه دوم، شماره 212 .............................................. کانال تلگرام : https://telegram.me/IISAchannel شماره پیام رسان: 09398897655
پست الکترونیکی: iisa.centraloffice@gmail.com
کد پستی: 1597633141
مشاهده خبر
امضای تفاهم‌نامه تأسیس و راه‌اندازی کرسی‌ مطالعات صلح در دانشگاه علامه طباطبایی

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن ایرانی روابط بین‌الملل و دانشگاه علامه طباطبایی، کرسی‌ مطالعات صلح در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی تأسیس و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن ایرانی روابط بین‌الملل، تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن ایرانی روابط بین‌الملل و دانشگاه علامه طباطبایی روز شنبه ۱۳ خرداد 1396 به امضای دبیر انجمن و رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی رسید. این تفاهم‌نامه به‌منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه نهادینه‌سازی و گسترش مفاهیم صلح، به امضای طرفین رسید.

تأسیس کرسی‌ مشترک مطالعات صلح، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی- کاربردی، تربیت نیروی انسانی متخصص در قالب دوره های مصوب و ایجاد شعبه های مختلف دانشجویی، ارایه سمینارها، راه‌اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مورد نیاز و تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی با گفتمان صلح، برگزاری دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت به منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و محققین حوزه صلح و نیز هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی به‌ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و در راستای نیازهای تحقیقاتی پیش رو و گنجاندن و تدریس واحد درسی مطالعات صلح در دروس تحصیلی دانشجویان هدف و انجام امور مطالعاتی و امکان‌سنجی و تبادل اطلاعات و استفاده از فناوری‌های نوین و انجام نشست‌ها و بازدیدهای متقابل علمی داخلی و خارجی مرتبط با صلح از جمله مهم‌ترین رئوس و اهداف این تفاهم‌نامه است.

لازم به ذکر است، تفاهم‌نامه تأسیس و راه‌اندازی کرسی مطالعات صلح در دانشکده علامه طباطبایی در پایان نشست تخصصی «از صلح‌بانی تا صلح‌سازی» که به همت انجمن ایرانی روابط بین‌الملل و گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی در تالار دفاع این دانشکد ه برگزار شد، به امضای طرفین رسید.

همچنین گفتنی است که نخستین همایش جایگاه صلح در نظام آموزش عالی ایرانی اسلامی که 17 آذرماه 1395 در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، در راستای توافق مقدماتی انجمن و دانشگاه درخصوص همکاری‌های آموزشی و پژوهشی باهدف تأسیس و راه‌اندازی کرسی مطالعات صلح بوده است.

منبع: روابط عمومی انجمن ایرانی روابط بین‌الملل
تاریخ انتشار: 1396/03/15 - 5:24
دیدگاه ها
شاید مهم ترین انتظار پراگماتیک از یک نهاد علمی- پژوهشی آن است که بیش از آن که تماشاگر ‏موجودیت و سپری شدن عمر خود باشد، در بهره برداری از فرصت ها و خلق آثار و نتایج مثبت، ‏کیاست و کفایت به خرج دهد.‏
شاید مهم ترین انتظار پراگماتیک از یک نهاد علمی- پژوهشی آن است که بیش از آن که تماشاگر ‏موجودیت و سپری شدن عمر خود باشد، در بهره برداری از فرصت ها و خلق آثار و نتایج مثبت، ‏کیاست و کفایت به خرج دهد.‏