English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 09398897655 (صرفاً واتساپ)
نمابر: 81032200 021 98+
آدرس دبیرخانه: تهران: کریمخان زند، نبش شهید عضدی(آبان شمالی)، پلاک 76 طبقه دوم، شماره 212 .............................................. کانال تلگرام : https://telegram.me/IISAchannel شماره تماس ضروری: 09398897655 (صرفاً واتساپ)
پست الکترونیکی: iisa.centraloffice@gmail.com
کد پستی: 1597633144
مشاهده خبر
دیدار و گفتگوی رئیس انجمن علمی ایرانی روابط بین‌الملل با رئیس دانشکده روابط بین‌الملل و انجمن علمی دیپلماسی ایران

دیدار و گفتگوی مشترک و صمیمی دکتر ضیاءالدین صبوری رئیس انجمن علمی ایرانی روابط بین‌الملل با دکتر محمدحسن شیخ‌الاسلامی رئیس دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه و انجمن علمی دیپلماسی ایران صبح روز یکشنبه 5 مردادماه 1399 برگزار شد.

در این دیدار، ابتدا رئیس انجمن روابط بین‌الملل تشکیل انجمن جدیدالتاسیس دیپلماسی ایران را به رئیس و اعضای هیأت مدیره منتخب انجمن تبریک گفت و در ادامه با اشاره به سابقه تفاهم‌نامه قبلی و یک دوره همکاری بسیار خوب با دانشکده روابط بین‌الملل، خواستار تمدید تفاهم‌نامه و تداوم همکاری‌ها شد و اظهار داشت: این همکاری‌ها با تشکیل انجمن علمی دیپلماسی، به عنوان یک ظرفیت جدید و فوق‌العاده می‌تواند سرمنشأ خیر و برکات علمی باشد و اعضای دو انجمن همدلانه و در کنار هم، به خلق فرصت‌های جدید همکاری، کمک کنند.

در ادامه، دکتر محمدحسن شیخ‌الاسلامی رئیس دانشکده روابط بین‌الملل و انجمن علمی دیپلماسی ایران، ضمن تشکر از این دیدار و گفتگو، از انجمن علمی ایرانی روابط بین‌الملل به عنوان برادر بزرگ‌تر یاد کرده و با اشاره به سابقه و کارنامه فعالیت‌ها و خدمات علمی انجمن، تجربه‌های رئیس انجمن روابط بین‌الملل، درطول مدت فعالیت انجمنی را ستود و بر ضرورت هم‌افزایی در طی مسیر فعالیت‌های علمی مشترک تأکید کرد.

در بخش دیگری از این دیدار و گفتگو که با حضور آقایان دکتر موسوی مدیر همکاریه‌های علمی و بین‌المللی دانشکده و دکتر بحرینی دستیار رئیس دانشکده برگزار شد، طرفین به بررسی ظرفیت‌ها، امکانات، توانمندی‌ها و علاقمندی‌های مشترک پرداختند.

در پایان این دیدار، مقرر شد ضمن تمدید و امضای مجدد تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن ایرانی روابط بین‌الملل و دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امورخارجه، درخصوص تفاهم‌نامه و ترتیبات همکاری میان انجمن علمی روابط بین‌الملل و انجمن علمی دیپلماسی ایران نیز تمهیدات لازم انجام و نسبت به عقد تفاهم‌نامه همکاری اقدام شود. برگزاری نشست مشترک هیأت مدیره دو انجمن نیز از دیگر پیشنهادهایی بود که به تأیید و تصویب طرفین رسید. 

 

 

منبع: روابط عمومی انجمن
تاریخ انتشار: 1399/05/10 - 11:48
دیدگاه ها
شاید مهم ترین انتظار پراگماتیک از یک نهاد علمی- پژوهشی آن است که بیش از آن که تماشاگر ‏موجودیت و سپری شدن عمر خود باشد، در بهره برداری از فرصت ها و خلق آثار و نتایج مثبت، ‏کیاست و کفایت به خرج دهد.‏
شاید مهم ترین انتظار پراگماتیک از یک نهاد علمی- پژوهشی آن است که بیش از آن که تماشاگر ‏موجودیت و سپری شدن عمر خود باشد، در بهره برداری از فرصت ها و خلق آثار و نتایج مثبت، ‏کیاست و کفایت به خرج دهد.‏